קוראים לי ביל

הסיפור על מקימי קבוצות התמיכה של AA, ביל ובוב.
הסיפור מתחיל עם ביל, הלא הוא ויליאם וילסון גריפית. האיש שההיסטוריה תכבד כאחת הדמויות המשפיעות ביותר של המאה ה -20.
ביל היה אלכוהוליסט כבד שקם ונופל ללא יכולת לשלוט על התמכרותו. עד שיום אחד כשיצר ההתמכרות גבר עליו, החליט לפנות לאלכוהוליסט אחר, חברו הד"ר רוברט סמית', הלא הוא ד"ר בוב.
ביחד התחילו קבוצת תמיכה של שניים ובהמשך הצטרפו רבים אחרים. בשנת 1935 נוסדה עמותת AA (אלכוהוליסטים אנונימיים). בשנת 1953 הוקמה גם NA (מכורים אנונימיים) והשאר הוא היסטוריה.
משחק מעולה של ג'יימס וודס וג'יימס גארנר.

לצפיה

טריינספוטינג

סרטו הסוחף של בויל ("חברים לרצח") מתאר את חייהם של חבורת צעירים סקוטים המכורים לסמים. דרך נקודת מבטו האישית של רנטון (מקגרגור), חווה הצופה את הטריפים הארוכים של הגיבורים: ההנאה והזוועות שבלקיחת סמים קשים. "אני בחרתי שלא לבחור חיים" אומר הגיבור בתחילת הסרט ומשאיר את עצמו להיתקל ולהיזרק במה שיהווה את חייו, ללא רצון ממשי: נסיונות גמילה, ראיונות עבודה על ספידים, רומנים מזדמנים (ואחד משמעותי), חיפוש של חומר שטבע באסלת השירותים (סצינה הכוללת את צילומי הצלילה הגדולים ביותר מאז "הכחול הגדול") כדורגל ורוק'נ'רול. בפס קול הסרט מופיעים בין השאר איגי פופ, אנדרוולרלד ולו ריד עם "perfect day" הקלאסי שזכה כאן לקאמבק גדול – יצירת מופת ואבן דרך בתרבות הפופולארית. מבוסס על ספרו של אירווין וולש.

זמן צפייה: 94 דקות
שפה: אנגלית
משתתפים: ראשיים: יואן מקגרגור, ג'וני לי מילר, רוברט קרלייל, יואן ברמנר, קווין מק'קיד, קלי מקדונלד, פיטר מולאן.
לצפיה עם תרגום מובנה.

רקוויאם לחלום

במרכז הסרט ארבע דמויות: ישישה עם אובססיה לעולם הטלוויזיה, בנה הג'אנקי, חברתו המכורה לקוקאין, וחברם סוחר הסמים. 'רקוויאם לחלום' בוחן את תופעת ההתמכרות בצורותיה השונות, ומאיר את השלכותיה האיומות על גופם, נפשם וחלומותיהם של המתמכרים.
אלן בורסטין, המגלמת את האם, הייתה מועמדת לאוסקר על תפקידה בסרט.

זמן צפייה: 102 דקות
שפה: אנגלית
משתתפים: אלן בורסטין, ג'ראד לטו, ג'ניפר קולוני, מרלון וויאנס.

לצפיה עם תרגום מובנה.

קנדי

קנדי היא יפה, משוחררת, וספונטאנית, דן (הית לדג'ר) הוא נמהר, פרוע ומקסים. השניים מתאהבים בצורה כל כך עמוקה, שלא נראה שדבר בעולם יוכל להפריד בינם – לא הכסף, לא המשפחה ולא מנת ההרואין שהם צורכים באופן קבוע. בעוד ההתמכרות שלהם לסם גוברת, השניים מתחתנים וקנדי נכנסת להריון. סגנון החיים שלהם, שהקרובים להם מזהירים אותם מפניו, מביא את קנדי לאיבוד שפיותה, ומערער את תפיסתה במציאות. האם האהבה הגדולה הזו תשרוד גם הפעם?

זמן צפייה: 116 דקות
שפה: אנגלית
משתתפים: אבי קורניש, הית' לדג'ר, ג'פרי ראש, טוני מרתין, נוני הזלהורסט, הולי וסטין, פול בלאקואל.
לצפיה ישירה עם תרגום מובנה.

לעזוב את ווגאס

לעזוב את לאס וגאס, Leaving Las Vegas – החיים של התסריטאי בן אנדרסון (ניקולס קייג') הם כבר לא חיים: אשתו עזבה אותו ולקחה את בנו איתה, והתחיל לשתות, והרבה. אלכוהול הפך להרגל ובמשרד כבר לא יכולים להתמודד איתו. הוא נהיה יותר ויותר מבודד והוא מטריד נשים בברים בגלל שהוא רוצה לשכב איתן. כשהוא מפוטר מהעבודה, הוא מחליט לעזוב הכל ולעבור ללאס וגאס ולשתות את עצמו למוות. בלאס וגאס הוא פוגש את שרה (אליזבת' שו) זונה שמאבדת את הסרסור שלה ונשארת לבד. ביחד הם מוצאים שלאס וגאס יכולה לתת את תשומת הלב שעלובי חיים כמוהם צריכים. בן מבטיח שלעולם לא לבקש משרה לוותר על הזנות, ושרה נשבעת לעולם לא לבקש מבן להפסיק לשתות. אך כשמצבו של בן מחמיר, שרה מפרה את השבועה ובן עוזב. אך עד מהרה הם מבינים שאינם יכולים עוד לחיות זה בלי זה. הנאהבים מתאחדים בשעה שהרומן שלהם מגיע לשיא כואב אך יפהפה. הסרט זכה באוסקר אחד (פרס השחקן הטוב ביותר לניקולס קייג') והיה מועמד לשלושה נוספים (השחקנית הטובה ביותר לאליזבת' שו, הבמאי והתסריט). בנוסף היה מועמד, ובחלקם גם זכה, בפרסים רבים אחרים כמו גלובוס הזהב לשחקן הטוב ביותר ועוד.

לצפיה

ג'יה

כשגי'ה קרנג'י (אנג'לינה ג'ולי) מגיעה לראשונה לניו-יורק היא היפיפייה מפילדלפיה שמתפרצת בלי בושה דרך הדלתות הסגורות של סוכנת הדוגמנות המובילה וילהלמינה קופר (פיי דאנווי). האישיות המחשמלת והמיניות המתפרצת של ג'יה מוצאים את דרכם לעטיפות המגזינים הנמכרים ביותר באמריקה. אבל אהבת העולם כולו אינה זהה לאהבת האחד – תשוקה לא ממוצה שיכולה להוביל את ג'יה למקומות מסוכנים. ועבור אישה יפיפייה שנמצאת בצמרת, מעידה אחת יכולה להוביל לטרגדיה נוראית. אלו הן שנות ה-70' המאוחרות בניו-יורק – סטודיו 54, ג'ינס של מעצבים, סמים ודיסקו. נערה אחת חיה את החיים במסלול המהיר. היא יכולה להשיג כל גבר שהיא רוצה – או כל אישה. סקס, כסף, זוהר, תהילה… הכל נמצא בהישג ידה.

לצפיה